K plnohodnotnému fungovaniu počítačov, notebookov, serverov, tabletou, mobilných telefónov a ďalších zariadení je nutné ich vzájomné sieťové prepojenie bez ktorého je použiteľnosť týchto zariadení veľmi obmedzená a vo firemnom nasadení prakticky nulová.

Služba správa siete slúži práve k tomu aby bolo toto sieťové prepojenie funkčné, rýchle, spoľahlivé a bezpečné, či už sa jedná o lokálnu sieť (LAN), internetovú sieť (WAN) alebo virtuálnu privátnu sieť (VPN).

Poskytujem služby na správu IT pre malé a stredne veľké firmy v Žiline a blízkom okolí ktorých cieľom je zabezpečiť kompletnú nepretržitú starostlivosť o IT prostredie.

Zavolajte na +421 944 61 22 92, napíšte email na alebo použite kontaktný formulár.


Súčasťou správy siete sú routery, switche, hardvérové firewally, či už ide o ich úvodnú konfiguráciu alebo priebežnú re konfiguráciu podľa aktuálnych potrieb zákazníka, aktualizácie ich riadiaceho firmwaru, pomoc v prípade hardvérových problémov na aktívnych aj pasívnych sieťových prvkoch.

Pre bezpečné šifrované pripojenie zamestnancov do firemnej siete mimo pracovisko slúži virtuálna privátna sieť (VPN) ktorá umožňuje prácu s firemnými dátami a prostriedkami tak isto ako v prípade fyzickej prítomnosti na pracovisku, či už sa jedná o prístup k súborom na centrálnom úložisku, práci na firemných intranetových aplikáciách a podobne. Ďalšie využitie virtuálnej privátnej siete (VPN) je prepojenie jednotlivých firemných pobočiek do jednotnej siete ktoré umožňuje ich bezpečnú a jednoduchú komunikáciu v rámci firmy.

Ďalšou dôležitou súčasťou firemnej siete je bezdrôtová sieť (Wi-Fi) ktorá je dôležitá pre pohodlnú prácu na notebookoch, tabletoch a mobilných telefónoch. Pre správne fungujúcu Wi-Fi sieť je dôležitý správny výber technológii, zariadení, správna konfigurácia a fyzické rozmiestnenie v budove ktoré zabezpečí pokrytie všetkých priestorov vo firme.

Pod správu siete patrí aj monitoring samotných sieťových prvkov ktorý dokáže predísť väčšine výpadkov pomocou detekcie neobvyklých hodnôt, sledovanie vyťaženia siete, celkové zabezpečenie siete či už ide o Firewall alebo o IDS / IPS ktoré umožňuje zachytiť podozrivú činnosť na sieti ktorú môže spôsobovať malware (vírus, trójsky kôň, spyware, adware) ktorý ešte nemusí byť detegovaný samotným antivírusovým softvérom na koncovom zariadení (počítač, notebook, tablet, mobilný telefón).

Medzi ďalšie činnosti spadajúce pod správu siete patrí konfigurácia a monitorovanie sieťových tlačiarní, IP kamier a ďalších sieťových zariadení.

Správa siete je súčasťou "

správy IT

"

Oblasť pôsobenia: Žilina

Ceny

Kontakt